Company Logo

ERNO fishing feeds

 

 

V zimě jsme se domluvili na feederové závody do Sedlčánek u Prahy. Laďa  říkal, že by jeli s námi spolu s Kačenkou, což nás potěšilo, že nepojedeme sami. V pátek 26. 4. 2013 byl trénink a tak jsme měli volno ze školy. Ráno jsme odjížděli kolem  deváté hodiny a jeli pro druhý tým. Po naložení věcí jsme v jednom autě byli jako sardinky a vydali se na cestu do Sedlčánek u Prahy.

 

 

Občerstvení v polovině cesty na benzině.

Cestou jsme se stavili na kafe a limonádu u benzinky. Do penzionu Na Požárech jsme dorazili kolem tři čtvrtě na dvanáct a ubytovali se na pokoji, který byl perfektně vybavený. V restauraci jsme si objednali oběd a vykládali o taktice lovu na Labi, na kterém jsme ještě s Kateřinou nikdy nechytali. Naši trenéři Milan a Laďa měli jasno, Erik do 15. let první a Kačka do 10. let první jinak, jdeme domů pěšky. Po obědě jsme vyjeli na Labe, kde byl závodní úsek. Labe hodně teklo, a když jsme hodili daleko, tak nebylo možné tam udržet 80g krmítko. Museli jsme házet 15 metrů a tam stačilo 50 – 60 g. Po třech hodinách Laďa přišel na montáž, která fungovala. Další věci jsme též vymakali a ryby začaly brát na hod. Tak jsme převázali udice na zítřejší závod a jeli na penzion. Tam jsme si dali večeři a domlouvali, vše na sobotní závod.

 

Ubytování v Čelákovicích.

 

 

Ráno jsme vstali a jeli na závodní úsek. V Sedlčánkách nastal šok. Labe moc teklo a závod, byl přesunut na stoják, o kterém nikdo nic nevěděl. Ale pro všechny byly podmínky stejné a nic nám jiného nezbylo, než vše změnit. Naše pruty heavy jsme dali do auta a vytáhli jsme pruty media a light a začalo převazování a změna montáží i krmení. Po losování jsme se přesunuli na svůj sektor a po signálu začal závod, který trval čtyři hodiny. Chytali se kapři, plotice, perlíni. V polovině závodu nám donesli pořadatelé bagety, abychom nebyli hladem. Po celou dobu menším závodníkům pomáhali organizátoři závodů: Jiří Ouředníček, Miroslav Stejskal a rybářská stráž Čelákovic.

Trénink na Labi.

 

 

 

Po čtyřech hodinách lovu se začalo vážit a napětí stoupalo, jak to dopadlo. Než pořadatelé sečetli výsledky, dostali jsme buřtíky, které jsme si opekli na ohni. K pití byla k dispozici limonáda. V každé kategorii bylo rozdáno hodně cen. Už se konečně vyhlašovala se kategorie do 10 let, kde soutěžila Kateřina Olivová. Bylo to perfektní a Kačka se umístila na prvním místě a samozřejmě měla obrovskou radost. Dostala pohár, udici, kyblík na krmení a další věci. Potom přišla na řadu moje kategorie do 15. let. Čekání bylo nekonečné, vyhlašovalo se od posledního 17. místa. Přišlo 4. místo – já jsem nebyl vyhlášen, 3. místo také ne, 2. místo opět ne a první místo Erik Novotný. Tak jsem byl šťastný a velice spokojený. Dostal jsem naviják, bič, kyblík na krmení a další rybářské věci. Splnili jsme trenérům jejich těžký úkol, který nám dali. Hlavně jsme nemuseli pěšky 201 km domů, jak nám říkali, pokud nebudeme první.

 

Tloušť z Labe.

 

 

Akci hodnotíme za velice povedenou a organizátorům jde velká pochvala. Byli jsme šťastní a pomalu se odebrali do Třebíče. V autě už jsme plánovali s Laďem závod Awa-Shima CUPU, který nás čekal druhý den ráno.

 

Feederu zdar Erikxon

 

Posezení u jezírka.

Posílení před závodem.

Příprava montáží.

Kačka míchá směs.

Čekání na zahájení závodu.

První kapr v závodě.

Kačka - 1. místo do 10. let.

Erik - 1. místo do 15. let

Vítězný tým z Třebíče.Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.