Company Logo

V sobotu 18. 5. se uskutečnil již třetí ročník klubových závodů Feederklubu Třebíč. Závod se nemohl odehrávat nikde jinde než na rybníku Hlad. Až na prvoligové závodníky, kterým se konal první závod 1. Ligy, dorazili na závod opravdu všichni. Ráno se při vstávání asi každý lekl, pršelo. Už po cestě ale bylo jasné, že se mračna roztahují a bude na nás svítit sluníčko, což se také potvrdilo.  Po všech informačních a organizátorských záležitostech se tedy mohlo začít chytat.

 Losování.

Všech 10 závodníků se tedy začalo připravovat na ranní kolo. Starší závodníci do 18 let si vylosovali sektor dále od mělčiny, na mladší závodníky zbyla místa blíže k mělčině. Ryby se už ráno ukazovaly kousek od břehu, a i proto se nikdo nepokoušel chytat zbytečně daleko. Ryby měly být podle informací naprosto stejné jako minulý rok, ovšem také s tím rozdílem, že asi o 20 centimetrů vyrostly. Ráno se chytalo zejména u mělčiny. Už od prvního okamžiku bylo jasné, že Erik Novotný si bude na „forhontu“ držet roli favorita. Po rychlém candátovi mu přicházeli kapři pravidelně.  Vedle něho seděl Pepa Prášek a také se mu nevedlo špatně. Dokonce v tomto kole chytl největší rybu závodu. Jeho kapr měřil neuvěřitelných 79 centimetrů. Další místa byla už na úlovky slabší. V „A“ tedy sebejistě vyhrál Erik Novotný se 615cm. Druhý Pepa Prášek se 326cm.Třetí míst se dělilo mezi 2 feederaře. Matěj Uhlíř a Vojta Dudr nachytali totiž shodně 92cm. Pátá Kačenka se sice prala, ale na lepší, jak 5. místo to nestačilo.  V „B“ se již od začátku schylovalo k velkému souboji. Už od začátku to bralo všem hodně stejně. Nejrychlejší rybu měl Lukáš Kudláček, hned po něm vytáhl rybu Ivo Rozmahel. Ale po hodině lovu už bylo jasné, že o jedničku se bude rozhodovat v souboji David Holeš, Michal Dvořák. Ještě 10 minut před koncem vedl Michal asi o 60cm. Chytal velké líny, kteří měřili dokonce ještě více než kapři. Jeho největší lín měl 50 centimetrů. David měl ale strhující závěr, musel pro kapra do vody, a Michala ještě o 35cm pokořil. Tímto to ovšem nekončilo. V „B“ tedy vyhrál David Holeš se 374cm. Druhý byl Michael Dvořák se 339cm. Třetí Petr Vafek se 177cm. Čtvrtý Ivo Rozmahel a pátý Lukáš Kudláček.

Začátek závodu.

O přestávce se, jak už bývá zvykem, všichni skvěle najedli. Na výběr bylo mezi kuřecím a vepřovým steakem. Všichni vykládali o tom, jakou taktiku zvolili, jak je první kolo bavilo a o tom, co chtějí udělat na druhé kolo jinak. Bylo vylosováno a všichni se tedy přesouvali na svá nová místa. Jen Koupač si vylosoval stejně, a tak se nemusel stěhovat. Ve druhém kole se hodně věcí pomíchalo. Na „A“ už se zdaleka nechytalo tak, jako v kole prvním. Ač měl Pepa skvělý začátek závodu, druhá půlka mu moc nevyšla. Matěj Uhlíř naopak zabodoval. Vytáhl kapra 65 centimetrů a ujal se vedení v sektoru, které už do konce závodu nepustil. Další tři místa byla opět slabší. V „A“ tedy vyhrál Matěj Uhlíř se 158cm, druhý byl Pepa Prášek se 131cm, třetí Vojta Dudr s 93cm, 4. Kačenka Olivová a pátý byl Erik Novotný. V „B“ to byl opět boj, Michal chtěl oplácet porážku z prvního kola a jeho start byl opravdu famózní. Jeho záběry ale ustály a musel se bát o jedničku v sektoru. Jeho největším soupeřem byl zase David, ale ani Lukáš nechytal vůbec špatně. V „B“ tedy jenom o malinkatý kousek vyhrál Michael Dvořák s 221cm, druhý byl David Holeš s 214cm a třetí Lukáš Kudláček se 179cm, čtvrtý Petr Vafek a pátý Ivo Rozmahel.

DejV se zaměřil na kapříky.

Celkově třetí ročník klubových závodů dopadl následovně: V mládeži do 15 let vyhrál celkově Josef Prášek se součtem umístění 4 a 457cm. Druhý nakonec po dobrém výkonu ve druhém kole Matěj Uhlíř se součtem umístění 4,5 a 250cm. Třetí místo obsadil Erik Novotný se součtem umístění 6 a 660cm(největší délka závodu).  Čtvrté nepopulární bramborové místo zbylo na Vojtu Dudra, páté na Kačenku Olivovou. V kategorii mládeže do 18 let po opravdovém boji nakonec zvítězil David Holeš se součtem umístění 3 a 588cm. Jen 29 centimetrů dělilo Michala Dvořáka od vítězství. Byl tedy druhý se součtem umístění 3 a 560cm. O třetí místo se bál i Petr Vafek, ale nakonec ho uhájil (součet umístění 7 a 301 cm). Čtvrtý byl Lukáš Kudláček a pátý Ivo Rozmahel.

Pár větších línů se chytlo.

Celou akci hodnotíme jako vydařenou. Ryb se nachytalo opravdu hodně. Poděkovat musíme zejména Antonínu Hortovi za možnost chytat na rybníku. Máme zde skvělé zázemí a doufáme, že skvělá spolupráce bude pokračovat. Dále pak rybářským potřebám Okoun, MO MRS Třebíč, Václavu Silvestrovi a Městu Třebíč. Ještě Ladislavu Ševčíkovi a Jiřímu Chovanci za sponzorské dary. Jurajovi bonbóny si každý snědl s chutí. Nesmíme zapomenout také na organizátory závodů a rozhodčí. O spravedlivý průběh závodů se staral Martin Líbal a Tomáš Kedroň. Garantem byl Laďa Oliva. A zejména ředitel závodu Milan Novotný se podílel na velkém množství zařizování. Bez něj by to prostě nešlo. Všem nesmírně děkujeme a další rok se snad zase všichni sejdeme.

Feederu zdar a klubu obzvlášt!

Koupač

Pohled na sektor A a půlku B.

Erik s Kapříkem.

Pohled na zbytek sektoru B.

DejV se vžil do role koupače.

Největší ryba závodu, kapr 79 cm. 

Posílení na druhé kolo.

Každý chtěl ukončit 1. kolo dřív, když ucítili tu lahodnou vůni.

Poháry a ceny.

Jeden z větších línů.

Vyhlašování a rozdávání cen.

Děti do 15 let.

Závodníci sektoru A.

Starší děti do 18 let.

Závodníci sektoru B.

Baner Feeder klubu Třebíč.

 

Opět svačina na konci bodla.
created by Pavel Svoboda, © 2012.