Company Logo

ERNO fishing feeds

 

Ve čtvrtek 11. 7. 2013 jsme se vydali na dvoudenní kaprařskou výpravu. Akce se konala na rybníku Svěcený u Kutné Hory. Hned po příjezdu jsme se ubytovali na dřevěných molech, které jsou nad vodou, kde se dá i spát. V chatce jsou dvě lavice a stoleček, ideální pro dva rybáře. Udice jsme měli na boku chatky. Výhodou je, že zde můžete chytat i na čtyři pruty.

 

 Příprava nářadí.

 

Dva pruty jsem hodil na děličky a dva na feeder. Po půl hodině byl první záběr. S radostí jsem zasekl, po prvních pár sekundách boje jsem věděl, že je to malá ryba. Byl to perlín. Na druhé straně vody byla vidět vysoká aktivita ryb, a tak jsme se snažili házet co nejdál. Za další hodinu jsme vytáhli prvního kapra, který měřil 51 cm. Na udice, které byly hozeny dál, zatím nebyl žádný záběr. Ale najednou se ozval hlásič a ryby si brala vlasec přes brzdu navijáku.  Po delším boji jsme zjistili, že to je krásný kapr, dlouhý 80 cm. Zabral na pop up boilí. Do večera jsme ještě chytli kapra 53 cm. Poté jsme připravili příposlechy a šli si lehnout kolem 22.00 hodiny. Spánek netrval dlouho, za hodinu byl první noční záběr a to od kapra 55 cm. Doladění návazců.

 

Ve 3 hodiny ráno se v chatce ozval příposlech a to byl další záběr od kapra. Kvůli tmě jsme nevěděli, kam jede a tak to je zdolávání ryby o hodně náročnější než ve dne. Ale táta má nočních lovů hodně za sebou a ví co a jak. Krásného kapra zdolal a měřil stejně jako ten můj, rovných 80cm. Oba dva jsme měli už chycenou velkou rybu, to jsme si dali na začátku výpravy za cíl.

 

 Povedla se první ryba.

 

Ráno bylo krásně a ryby zase „kousaly“. Ale hranici přes osmdesát jsme už nepokořili. Dělali nám radost i kapři přes šedesát centimetrů. Na feeder jsme se zaměřili na perlíny, plotice a líny. V poledne zabral poslední kapr výpravy na feeder, měřil kolem 55 cm. V místní restauraci jsme si nechali udělat jídlo do krabiček a snědli jsme je na molu, abychom nepřišli o záběry. Perlíni brali pořád a tak na feeder byla pořád zábava. Tuto akci hodnotíme velice zdařilou a těšíme se na další výpravu.     

 

                                                                                              Kaprům zdar. Erikxon

 A v zápětí další kapřík.

 Konečně větší ryba na prutě.

 Krásných 80 cm.

 Ranní vysoký šupík.

 Nejen kapři se chytali.

 Jeden z mnoha.

 I líni brali.

 A další kapřík.

 To je řízek.

 Na feeder super chytačka.Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.