Company Logo

ERNO fishing feeds

 

Na první říjnový víkend jsme naplánovali soustředění mládeže Feeder klubu Třebíč na Mušovské jezera do Pasohlávek. Minulý rok se ve stejném termínu akce povedla a tak se na letošní říjnovou chytačku všichni moc těšili. Předpověď počasí, kterou všichni pečlivě sledovali, pěknému víkendu nenasvědčovala.

 

 Páteční porada vedoucích.

 

V pátek odpoledne se všichni postupně sešli v penzionu Kometa v Pasohlávkách, který sloužil celý víkend jako zázemí akce. Po ubytování jsme se na společné večeři dozvěděli, co nás o víkendu čeká. Vše bylo závislé na počasí. Meteorologové slibovali na sobotu velký vítr - takový, kdy by nešlo chytat na návětrné straně jezera.

 

 Sobota dopoledne, útěk do "závětří".

 

V sobotu ráno vítr foukal dle předpovědi a tak nám nezbylo nic jiného, než si hledat závětrnou stranu jezera. Zvolili jsme horní část jezera u mostu, kde jsme byli před silným větrem slušně schovaní za stromy. Tato část jezera je daleko mělčí a tak jsme zkoušeli lovit ve velké vzdálenosti od břehu, ale i blízko.  Za celé dopoledne nikdo nic nechytil i přesto, že bylo pár záběrů. Po obědě v Kometě padlo rozhodnutí, že si zachytáme na slepém rameni v Dolních Věstonicích. Tam bylo v závětří oproti „fučáku“ nádherně a navíc ryby braly. Každý si vylovil několik karasů stříbrňáků a občas se chytila plotička nebo menší cejnek. U večeře vypadali všichni spokojeně a neděle měla proběhnout na hlavním jezeře hned u závory v Pasohlávkách.

 

Laďa a Kačenka Olivovi.

 

V neděli foukal vítr jen slabě, tak akorát na pořádnou rybařinu. Hned ze začátku měl každý nějaké záběry, chytaly se převážně plotice a uloveni byli dva cejni. Pak záběry ustaly a těsně před odjezdem na oběd se vytáhlo několik pěkných cejnů. Po obědě se část výpravy vydala na ranní místa vylepšit si skóre, zbytek si balil věci. Odpoledne chytal cejny hlavně Martin Maťák a ukázal, že má Mušov opravdu „zmáknutý. Po večeři jsme naložili věci do aut, rozloučili se a vydali k domovu.

 

Martin a Radek vymýšlí co dál.

 

Letošní feederovačka na Pasohlávkách nebyla zdaleka tak úspěšná, jako loni. Změna počasí udělala své. Důležité bylo přesně a málo krmit a trpělivě číhat na každý záběr. Trpělivost byla odměněna pěknými mušovskými cejny. I přesto, že zdaleka ne všechno bylo ideální, odjeli jsme domů spokojeni.

 

 Feederu zdar. Radynek

Společné foto Pasohlávky.

 

 Stříbrňák z Dolních Věstonic.

 

Věstoničstí stříbrňáci - Erik.

 

 

Věstoničstí stříbrňáci - Komeťák Vojta.

 

 Dolní Věstonice - nádherná příroda.

 

 Oběd v Kometě. 

 

 

 Večerní hry.

 

 Porada před nedělním lovem.

 

 Všichni poslouchali.

 

 Porada.

 

 

 Nedělní Pasohlávky.

 

 Martin Pasohlávky umí.

 

 Teplo bylo v létě:-)

 

Všichni se teple oblékli.

 

 

 

 Mušovský cejn - Erik.Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.