Company Logo

 Ve dnech 26. a 27. 10. jsme vyjeli na poslední čtvrté soustředění na Novomlýnské jezero. Ubytování jsme měli zajištěné v Pavlově na penzionu, kousek od jezera. Po příjezdu jsme se ubytovali v krásných pokojích v podkroví. Na obědě jsme se domlouvali, kam vyrazíme na ryby a volba padla na Novomlýnské jezero a to na schody u Strachotína.

 Jedny z prvních vytažených ryb.

Po pár náhozech přišly první záběry a byli to krásní cejni, tak okolo 1 kg až 2,5 kg, dále kapříci, jeseni, ježdíci a malý candátek. Nechytalo se velké množství ryb, ale za to velké ryby. Krajní forhonty měly výhodu a tak chytaly o něco více ryb. Martin Maťák nás opět potěšil svoji přítomností na našem soustředění. Ukázal nám, že je mistr a hned ze začátku zapřáhl pěkného kapříka cca 55 cm. Bohužel už se stmívá velice brzy, tak jsme se vydali na večeři.

 Martinův jesen.

V penzionu jsme měli jen místnost pro sebe, a tak jsme si vzali projektor a X-box. Po večeři nám Martin Maťák a Radek Černý vyprávěli o jejich úspěchu na 1. lize, na které skončili v týmech 2. a celkově v jednotlivcích byl Martin 1. a Radek 3., takže veliký úspěch. Naše dotazy směřovaly na návazce, krmení a techniku lovu a kluci nám vysvětlovali a radili, co a jak máme dělat. Potom jsme si promítali fotky ze soustředění a akcí v roce 2013. Martin nás pozval na oslavu prvního místa v lize, tak jsme oslavovali. Večer jsme se bavili X-boxem a vyprávěli si o zážitcích u vody. Byl to super večer a hodně jsme se nasmáli.

 Mnoho cejnů se chytlo.

 

Druhý den ráno jsme se vydali opět na Dyji 5 ke Strachotínu. Na jezeře a v okolí byla opravdu veliká mlha, proto jsme si nemohli udělat na druhé straně jezera opěrný bod, na který bychom házeli. Někteří z nás provozovali techniku PKP (padni kam padni) přesto jsme měli záběry. V 11 hodin se zvedla mlha a už jsme si mohli udělat bod na druhé straně. Blížila se doba obědu a tak jsme se jeli posílit.

 Jeden z nich.

Po obědě jsme vyrazili na poslední výpravu k vodě. Udělali jsme si veliké rozestupy, aby nechytali jenom krajní. Svítilo slunce a ryby se vyhřívaly na hladině. Někteří namíchali masovku, která velmi fungovala oproti jiným směsím. Celkem odpoledne jsme nachytali 35 cejnů a 2 kapry což nás velice potěšilo a s úsměvem na tváři jsme se vydali domů.

 

    Erik Novotný                                                                                           feederu zdar 

 Matějův sobotní kapřík.

 Candátek překvapil.

 A další cejn.

 Skupinové foto.

 kapřík při západu slunce.

 Chytalo se ve velkém.

 Počasí nám vyšlo.

 Vydatná snídaně.

 Mušovský lopaťák.

 Focení s rybou.

 Občas padla mlha a zafoukal větřík.

 Pózování.

 Pro Martina je Mušov domácí voda.

 Matěj vytáhl hodně cejnů.

 Martinův lopaťák.
created by Pavel Svoboda, © 2012.