Company Logo

ERNO fishing feeds

 

Po dlouhé době jsme měli volný víkend, čehož jsme hned využili a naplánovali sobotní chytačku na soukromém revíru v Třebíči. Rybník se nacházel na okraji Boroviny. Podmínky na dané vodě byly jasné rybolov na tři pruty a chyť a pusť. Naše výprava se skládala ze tří členů a to Michal, Pepa a Erika.

 

Michal byl natěšen, proto už o půl šesté byl u vody. Pepa se taky prokázal jako zarputilý lovec protože, šel 2 km pěšky spolu se svou kárkou, ve které táhl svůj rybářský náklad. Já jsem dojel jako poslední, něco po šesté. Kluci byli zatím bez ryby, ale to se během chvíli změnilo. Ryby začaly brát jako na běžícím pásu. Připravit a nahodit třetí prut bylo nemožné, záběry totiž neustávaly. Až zhruba po dvou hodinách jsem se mohl uvelebit ve svém křesílku, kochat se krásou rybníka a popovídat si. Měli jsme sebou i krmící raketu, kterou jsme stále využívali. Většina ryb byla od 45 do 60 cm, na boilí a pelety braly ryby 70 až 80 cm.

Po ranním nářezu jsme měli každý asi 5 menších a 2 větší ryby. Michal se bavil menšími kapříky, které přemlouval na mastňáky. Ukořistil také dva líny okolo 40 cm. Další záběry přicházely ve vlnách. Jednou se nám podařilo mít 4 ryby na prutech, ale vše jsme úspěšné zvládli a pokračovali dál v rybolovu. Nejlepší nástraha nebyla, bralo to na vše, od pelet s plovkou, až po kukuřici nebo boilí. Naše trio bylo perfektně sehrané, když někdo zdolával kapra, druzí vzali podběrák a podložku.

 

Každý měl úkol, Pepa navařil kukuřici, Erik vzal pelety a na Michla zbyla bábovka. Rybník nás velice překvapil, informace byly, že budeme chytat ryby do 60 cm. Chytli jsme dohromady mezi 60 až 80 cm 12 ryb a do 60 cm 32 kusů, což jsme nečekali ani ve snu. Kapři byli pěkní velikáni a někteří vážili i přes 12 kg. Blížil se večer a tak nastal čas balení. Na tento revír se určitě vrátíme a zkusíme přesvědčit o trofejní devadesátky, které se prý také nachází v rybníku.

                                          

 Rybám zdar a kaprům zvlášť. Erikxon

 

 

 

 

 

 

 

 Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.