Company Logo

ERNO fishing feeds

Již minulý rok jsme se chtěli porvat o postup do 1. ligy, ale na řece Dyji v Bulharech jsme chytili za celý tým jenom jednu rybu. Byl to závod víceméně o náhodě a o místě a my jsme byli už po prvním závodě napsáni na listině poražených. Ačkoliv jsme v Pasohlávkách na Mušově zabojovali, manko jsme opravdu stáhnout nedokázali. Bylo to ale pouze o 1,5 bodu, a tak jsme byli po divizi trochu skleslí. O to víc jsme chtěli zabojovat tento rok, ale věděli jsme, že naše cesta do ligy může být hodně trnitá, nebo dokonce neúspěšná.

Dejv v akci.

 

První kolo jsme měli další premiéru. Zase to byla řeka, jen tentokrát řeka Morava v Uherském Ostrohu. Zregulovaná řeka kousek od města byla v tuto dobu docela klidná. Moc vody neteklo. To bylo vidět i na aktivitě ryb, na pátečním tréninku jsem moc ryb nechytil. Naopak mému kolegovi vedle mě to docela šlo. Zdálo se, že taktiku přibližně známe. V sobotu mě trenér budil ve stanu, že už se prý losuje. Na závodech občas mívám tvrdší spánek a tentokrát jsem malinko zaspal. Naštěstí za mě kluci všechno potřebné udělali. Erik mi vylosoval  antiforhont, sobě střed béčka a David měl jako jediný docela slušný flek asi 4 místa od forhontu. Moc jsme nad místy nepřemýšleli a věděli jsme, že musíme zachytat takřka všude, aby nám naše cíle vyšly. Na zakrmení jsem poslal do vody jenom málo košíčků a hned jsem začal chytat. Asi po minutě už jsem měl na prutě první rybu. David také nějaké ryby na začátku měl, jen Erik nemohl dostat záběr. Já postupně ryby odlovoval, ale nebylo to vůbec jednoduché. David se také v těžké konkurenci držel. Troubení ukončilo první kolo a my jsme šli vážit. Já jsem nakonec, ani nevím jak, dělal o chloupek jedničku v sektoru se 13kg. David vybojoval 4, paráda. Čekali jsme na Erika, který na konec vychytal 3 v sektoru. To je na začátek velice pěkný výsledek. Od této chvíle jsme věděli, že se musíme šance chytit a nepokazit druhé kolo.  Já vylosoval místo po Davidovi, David kousek ode mě. Řekli jsme si, co a jak. Erik si musel držet nadále svojí taktiku a bojovat. Davidovi vyšlo druhé kolo náramně, nakonec jen s malým odstupem dělal 3 v sektoru. Já i s malými problémy 4. Potěšila mě však větší parma. Erik za 6, ale v nesmírně těžkém sektoru. I to jsme brali a věděli jsme, že budeme hodně vysoko. Již před vyhlášením bylo jasné, že budeme první. Nakonec jsme zjistili, že dokonce i s docela pěkným náskokem. Já nakonec v závodě senzačně skončil třetí. Při cestě domů jsme byli strašně spokojení. Věděli jsme ale také, že na Mušově nemůžeme nic vypustit.

Koupač se soustředí.

 

I do Pasohlávek jsme jeli s Davidem již v pátek. David si ale ani nenahodil a já za 3 hodiny nechytil ani rybu. Ostatní docela chytali a já jsem byl před závodem rozpačitý. Mušov bývá čím dál tím více o házení do velké vzdálenosti. Krmení jsme namíchali stejné jako minulý rok a byli jsme opravdu zvědaví, jak to může jenom dopadnout. Sobotní ráno probíhalo podobně jako v Ostrohu. Tentokrát ale spal tvrdě David. Každý z nás zaklipoval na 45-55 metrech, což byla naše rozumná hranice pro přesné nahazování. Tentokrát jsem byl jako jediný dlouho bez ryby já. Erik i David si vedli docela dobře. Ale i mně nakonec nějaké ryby dojely a 4 cejny jsem chytil. Myslel jsem si, že to nemůže být na dobrý výsledek. Potěšilo mě, že jsem nakonec dělal 3,5. David 6 a Erik 3. Nic jsme nepokazili. Ba naopak, už teď jsme věděli, že bychom museli něco hodně pokazit, abychom neuspěli. Odpoledne jsem seděl na místě, kde byla malá hloubka.  Vzdálenost jsem nechal stejnou jako první kolo a nakrmil jsem úplně stejně. Na místě jsem měl strašně moc ouklejí a vůbec jsem nevěděl, jak se jich zbavit. Od trenéra jsem věděl, že Erik a David jsou na tom velice dobře. Nechtěl jsem nic pokazit jak týmu, tak i sám sobě. Měl jsem to v jednotlivcích dobře rozjeté. Zkusil jsem snad všechny nástrahy včetně kukuřice. Všechno ale žraly oukleje. Nemohl jsem takto dopadnout dobře, zkusil jsem tedy odklipovat prut a zkusit nahodit co nejdál bez ohledu na přesnost. Přišel první cejn, poté hned druhý a já věděl, že to se mnou nebude tak špatné. Nakonec 4 v sektoru, s tím jsem vůbec nepočítal. Erik to doplnil pěknou trojkou a David sektor vyhrál. V tuto chvíli jsme věděli, že jsme postoupili do první ligy. Konečně to vyšlo.

Erik hlásí vše v pohodě.

 

Vyhráli jsme se 41,5 body, druhý tým měl skoro dvojnásobné body. I v krajském přeboru jsme měli velice dobré výsledky. Já byl celkově senzačně třetí. David hned za mnou a Erik sedmý a mládež suverénně vyhrál. Podle mě jsme zvítězili týmovým duchem. Náramně jsme si to užili a doufáme, že si i první ligu, nejvyšší v ČR užijeme jako letošní divizi.

Rád bych ještě poděkoval všem, kteří nám alespoň malou měrou pomohli a podpořili nás. Dále pak našemu skvělému trenérovi, kapitánovi Davidovi a Erikovi. Bez nich by to nešlo a snad se další rok sejdeme i v lize.

 

Koupač

Týmová výhra v Uherském Ostrohu.

Získané poháry.

Týmová výhra na Pasohlávkách.

Získané poháry 2.Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.