Company Logo

ERNO fishing feeds

 V neděli 6. Května 2012 se uskutečnil již druhý ročník klubových závodů na rybníku Hlad. Letos ale s mnoha změnami.  Závod byl rozdělen do tří kategorií: mladší dorost, žáčci a holomci. Oproti minulému roku tedy nebyla vypsána kategorie nad 18 let. Toto rozhodnutí neubralo na počtu závodících, dokonce o jednoho závodníka přibylo. Další změnou mělo být to, že rybník měl být osazen menšími rybami, než minulý rok, což se nakonec potvrdilo jen zčásti. Na závod se přijelo podívat i hodně dospělých, kteří si našli svoje svěřence a pomáhali jim. Skoro na každého závodníka tak připadal jeden rozhodčí.

Rozhodčí  klubového klání.

  Ráno si nachystaní závodníci nalosovali místa a s velkým očekáváním nahazovali první košíčky do vody. Ryby reagovaly na krmení okamžitě a hned po půl minutě byla první ryba venku. Nejčastěji se lovili kapři. K ohromení všech se na břeh podívali i amuři, kteří dělali mnohým dětem, žáčkům, dokonce i holomkům značné problémy. Další hojně lovenou rybou byli líni, nejčastěji nad 40 centimetrů, kteří už tolik nedivočili. V „A“ to ráno už od začátku vypadalo na jednoznačné vítězství Erika Novotného, který to také nakonec dotáhl do vítězného konce. Jeho ryby měly délku 355 cm.  Až o metr za ním se odehrávaly souboje o další místa. V „B“ podobný způsobem vyhrál David Holeš s 417 cm. Za připomenutí ovšem stojí fakt, že mladá Kačenka Olivová to nandala zbytku béčka a zaslouženě byla prozatím druhá v sektoru a první ve své kategorii. Dopoledne si každý krásně zachytal. Každý závodník chytil rybu.

Fotografky se letos činily:-)

  Okolo poledne nás čekal oběd. Všichni se výtečně nadlábli kuřecích a vepřových steaků, poté každý vyfasoval pití a s plným břichem zasedl ke druhému kolu. To už ale nebylo tak dobré, jako to první. Odpoledne bylo asi z důvodu zvýšené teploty a změny tlaku mnohem techničtější. Ke konci dokonce začalo poprchávat.Ryby příliš nereagovaly, potřebovaly hodně času a trpělivosti a i proto se strhávaly veliké boje. Odpolední „A“ úplně zamíchalo výsledky. Vyhrál Ivo Rozmahel se 145 cm. V „B“ to byl boj až do poslední minuty. Tam i s kapkou štěstí vyhrál David Holeš, který ulovil vítěznou rybu dvě minuty před koncem závodu. Jeho ryby měřily  203 cm.

Jeden z mnoha pěkných ulovených línů.

  Jak odpolední kolo zamíchalo výsledky? V kategorii mladšího dorostu znatelně. Na první místo se totiž prokousal Ivo Rozmahel (součet umístění 4, 402 cm) a zaslouženě vyhrál tuto kategorii. Erik Novotný (součet umístění  5, 410 cm) nezvládl druhé kolo a musel se spokojit s druhým místem. Třetí místo si vybojoval Vojta Dudr (součet umístění  5, 323 cm). Čtvrtý, bramborový Michael Dvořák (součet umístění 6, 195 cm) sice zabojoval v druhém kole, ale na lepší výsledek to nestačilo. Páté místo zbylo na Matěje Svobodu (součet umístění 10, 58 cm). V kategorii žáčků zvítězila Kačenka Olivová (součet umístění  5, 477 cm), která prokázala, že je v ní talent a soupeřila i se staršími chlapci. Lukáš Kudláček (součet umístění  8, 138 cm) taktéž ukázal, že k rybaření patří. Zbyla už jen kategorie holomků, neboli starších, odrostlejších juniorů. Tu vyhrál David Holeš (součet umístění 2, 620 cm), který nedal Petru Vafkovi (součet umístění  5, 494 cm) šanci.

Další krásný lín.

 Na každého závodníka čekaly pěkné ceny od sponzorů. Každý si vybral alespoň jednu užitečnou věc. Na skoro každého závodníka byl vyčleněn i pohár. Myslím si, že každý odjel velice šťastný. Proto musíme poděkovat všem rozhodčím, pomocnicím s přípravou pokrmů, sponzorům a hlavně majiteli rybníka, který nás na této lokalitě nechal lovit už podruhé. Doufáme, že se další ročník bude opakovat a bude tak úspěšný, jako ten letošní.

Závodní pole.

Nesmíme zapomenout na sponzory této akce, bez nich by to prostě nešlo:

- Firma Mitt - Třebíč
- MM-Brno
- Rybářská prodejna Okoun
- Česká spořitelna, a.s - Václav Maštera
- pan Václav Silvestr
- Café bar Holiday - pan Rostislav Komenda
- Feeder klub Třebíč

Feederu zdar.

Koupač

Občerstvovací box.

Závěrečné foto.

 

 

 Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.