Company Logo

 V sobotu 11. října jsme spolu s ostatními zástupci stařečského rybářského kroužku pořádali výlov našeho rybníčku v Kracovicích. Jde sice o malou vodu, čekalo se ale poměrně slušné množství ryb, a tak jsme pozvali na pomoc Davida, Pepu a Milana z Feeder klubu Třebíč. 

Sešli jsme se ráno po osmé hodině, kdy následovalo vypouštění rybníka a přichystání kádí. Předpokládali jsme, že vypouštění potrvá asi 3 hodiny, a tak jsme si sedli k ohni, opekli buřty a povídali si, jak jinak, než o rybách.

Rybník se pomalu vypouští.

Hladina klesala rychle a první náznaky větších ryb na sebe nenechaly dlouho čekat. Asi v jedenáct jsme oblékli prsačky a ,,šli na to‘‘. Zprvu nás překvapilo velké množství, spíše drobnějších cejnků. Náladu ale všem zlepšili ty větší ryby… amuři, kapři, štiky a candáti, kdy některé kousky dosahovaly opravdu pěkných rozměrů. Amuři zde byli několik let a dravci zde měli dostatek potravy, což bylo také znát.

Už se začínají objevovat ryby.

Po posledním dolovení ryb z bahna, které stálo některé dost sil, jsme ryby roztřídily a s některými se i vyfotili. Kluci z klubu nám hodně pomohli a přispěli také valnou měrou k přátelské atmosféře celého výlovu. Většina ryb byla vypuštěna do blízké řeky.
Myslím, že se výlov vydařil a doufám, že takových akcí bude jen přibývat.

                                                                                                                    Pečťák ml. 

Cejni se snaží proplavat ven.

Diváci

Voda stále ubývá.

Proud nám žene ryby ke stavidlu.

Těm velkým se moc nechce.

Ryby uvízly v bahně, tak jsme jim šli naproti.

očišťování posledních ryb.

Velcí amuři se nalovili.

I o větší candáty nebyla nouze.

Mnoho cejnů menší velikosti.

nádherný amur.Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.