Company Logo

ERNO fishing feeds

 Je tu podzim a my jsme se i přes chladné počasí vypravili na další soustředění do Pasohlávek. V pátek 24.10. 2014  jsme vyrazili ve tři hodiny z Třebíče směr Mušov. Naši vedoucí byli Milan, David, Radek a Laďa. Naše mládí bylo ve složení Michal, Pepa, Matěj, Erik, Luboš, Filip a Kačenka. Po tom, co jsme dorazili na pension Kometa a ubytovali se, šli jsme se projít okolo vody, abychom naplánovali strategii na zítra, poté jsme šli na večeři. Po jídle jsme si pustili promítání fotek z minulých akcí a závodů.

Zahájení soustředění.

 

 A je tu ranní budíček, i když se nám nechtělo z našich pelechů, tak jsme se nakonec přemohli a vydali se na vydatnou snídani. Za hodinu na to jsme už všichni seděli u svých feederových prutů, či měli v ruce vláčák. Hned od začátku brali menší plotičky a poté i pěkní cejni. Kluci na vláčku to také pěkně rozchytali. Bral okoun za okounem. Na oběd jsme se vydali zpět do našeho pensionu Kometa, kde jsme se naobědvali. Na odpolední chytačku jsme se rozdělili na dvě skupiny a to na Mušováky a na sleporameňáky. Na jezerech to opět bralo jako ráno, plotičky a občas velký cejn. Já jsem se vydal vláčet s Davidem a Michalem, okouni opět spolupracovali, tak jsme si dali vláčecí závody a asi za hodinu jsme chytli přes 100 okounů. Kluci na slepém rameni taky něco pochytali, ale co bylo hlavní tak zjistili, že se bude zítra lovit veliký rybník Vrkoč. Večer jsme si opět promítali a plánovali co budeme dělat zítra.

Procházka po Pasohlávkách.

 

 Druhý den po snídani se Kačenka, Filip a Luboš v čele s Milanem vydali na výlov Vrkoče. Zbytek rybářů se vydal opět na jezero potrápit pár cejnů a okounů. Vláčkaři opět chytali okouna za okounem, dohromady jsme jich chytli asi 300 kusů za víkend. Já jsem poslední chytačku spoléhal na feeder, a tak jsem si zaklipoval na 65 metrech a s masovkou v krmítku a hnojkou na háčku jsem začal chytat. Radek zkoušel pletenou šnůru místo kmenové vlasce. Jelikož pletenka není vůbec průtažná jako normální vlasec, tak chvíli trvá si na ni zvyknout. Velcí cejni opět brali, i když bylo chladno. Na obědě jsme si pověděli své zážitky, hlavně kluci z Vrkoče jich měli spousty. Jejich hlavní zážitek byli velcí kapři, jeden macek měl dokonce 121 cm nebo velké štiky byly také velmi zajímavé. V další vystavované kádi byli albíni sumec a tolstolobik, toho nikdo z nás ještě na vlastní oči neviděl.  Dále nám povídali o spoustě stáncích, které prodávali rybí speciality. Po obědě jsme měli čas, tak jsme se šli naposledy podívat k vodě a na místní fotbalový zápas. Po čtyřech střelených gólech jsme se rozhodli jít zpět do pensionu, zabalit věci a poté následoval návrat domů. Na konec akce jsme ještě udělali  pár fotek.  Veliké poděkování patří kuchařovi a slečně, co se o nás tak dobře starali po celou dobu soustředění. Hlavně chceme všichni poděkovat našemu sponzorovi za všechna soustředění v roce 2014, bez jeho pomoci bychom nemohli pořádat, tak krásné akce pro mládež. Ještě jednou moc děkujeme.

 

Rybám zdar a feederu zvlášť.  Erikxon

 

Cejnů se nachytalo hodně.

 

Matěj s cejnem.

 

Erikův mušovský lopaťák.

 

Jeden z pěkných okounů na přívlač.

 

Michalův okoun.

 

Chytali se okouni různých velikostí.

 

Další Matějův mušovský lopaťák.

 

První Radkův cejn.

 

Na feeder to bralo neustále.

 

Milan s cejnem.

 

Na přívlač to taky bralo neustále.

 

Cejn ze slepého ramene. 

 

Návštěva nedalekého výlovu.

 

Bylo se opravdu na co koukat.

 

Kluci nic podobného ještě neviděli.

 

Společné foto.Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.