Minulý rok jsem byl na Šternberském feeder cupu poprvé, velmi se mi tam líbilo, i když ryby tolik nebraly. Sázava je krásná řeka, mám k ní hezký vztah, jezdím od malička na Stvořidla. A tak jsem to tento rok bral jako výzvu. Sešlo se tam hodně dobrých závodníků z reprezentace i z první ligy, byla tam super kamarádská atmosféra.

 

Erik zdolává jednu z ryb.

První kolo jsem nalosoval D6. Udice jsem si zaklipoval zhruba v třetině řeky. Hned po krmení jsem začal mít záběry na jednoho masňáka a dvě pinky. Záběry jsem však netrefoval a tak jsem změnil montáž na průběžku dlouhou asi 55 cm a hned jsem začal chytat karasy. Po půl hodině jsem změnil nástrahu na 2 hnojáky. Ryby jsem chytal po celý závod rovnoměrně, krmení mi fungovalo dobře. Nakonec jsem měl váhu 1980 g, byla z toho čtyřka v sektoru, takže velká spokojenost. V sektoru jsem měl i takového závodníka jako je Láďa Konopásek.

 

Kapřík už je v podběráku.

Večer bylo připraveno prase na rožní, u kterého se všichni sešli a mluvili o průběhu závodu, krmení a taktice na druhý den. Večer jsme si poslechli trampské písně, povídali si se závodníky a potom šli spát. Druhý den jsem už nemohl dospat a byl jsem natěšený na závod.  Vylosoval jsem si B7 a aby byla změna, tak v tomto sektoru jsem měl Jardu Konopáska. Hned na začátku kola jsem chytil tři rychlé ryby a závod se začal dobře rozbíhat. Byl to boj a hodně jsem kombinoval montáže a délky návazců a vyplatilo se. Skončil jsem v sektoru na druhém místě s 4 320 g. Tato dvojka spolu s čtverkou z prvního kola mi přinesla druhé místo v mládeži a celkově třinácté místo z 54 závodníků. Byla velká hojnost cen, jak pro juniory, tak pro dospěláky.

 

Předání cen.

Ještě chci pochválit pořadatele, hlavně Milana Štěpničku a Radka Štěpničku za perfektní závod a zarybnění závodního úseku. Musím pochválit i svého trenéra Milana Novotného za skvělou spolupráci. Už se těším na další ročník této soutěže.

Šternberku zdar.  Erikxon 

 

První tři mládežníci.

Erik s hlavními pořadateli.

Štenberk bez prasátka prostě nejde.

A prej sem předseda LRU FEEDER jezdí kvůli rybám :-)

Pepa Konopásek bez prutů.

Pozávodní občerstvení.