Company Logo

Morava, zase ve znamení ryb.

Po čtyřtýdenní brigádě to chtělo odpočinek a jak jinak než na rybách, a tak jsem začal plánovat výpravu. V sázce byl  Mušov, trofejní rybník nebo řeka Morava, kde bylo soustředění. Nakonec jsem se rozhodl, že pojedeme na řeku Moravu. Ve středu 3.8. jsme se vydali s Milanem na čtyřdenní rybářskou výpravu do Uherského Hradiště. Po dálnici kupodivu nebyly žádné větší problémy, a tak jsme tam byli  poměrně rychle. Po příjezdu jsme si vyhlídli lovné místo, hned nahodili a postavili bivak.

Ryby na sebe nenechaly dlouho čekat a byl záběr za záběrem. Na pelety braly sumíci do 70 centimetrů a na mastné červy karasy, cejni, plotice, podoustve a jelci. První noc jsme utrhli většího sumce a nebyl jenom jeden, vždy to bylo u háčku o jeho kartáče. Musíme příště zvolit větší průměr vlasce nebo udělat silnější návazce. Tři a půl dne jsme chytali na stejném místě a ryb jsme pochytali hodně. Je to pěkné byt u krásné řeky a pozorovat dění kolem vody. Večer když sluníčko zapadalo a bylo vidět jen na naše feederové špičky a v tom záběr, co víc si přát. Potěšil mě karas, který měřil 45 centimetrů. Poslední den jsme se domluvili na vláčku, a tak jsme vyjeli na Kunovický splav. Tam jsme vyvláčeli Boleny velikostně  70 cm a také menší kolem 55 cm.

Byla přikalená voda a Boleni nebyli asi tak ve střehu, tolik záběrů jsme dlouho nezažili. Museli jsme navštívit i splav ve Spytihněvy a tam, také brali Boleni ale menších velikostí. V restauraci na večeři jsme zhodnotili náš rybolov velice kladně, návrat na Moravu je jistý. Blížil se večer náš čas se naplnil a vyrazili jsme unavení, ale šťastní domu.

 

                                                                                                          Moravě zdar Erik

 

     

Naše stanoviště.

Co pak asi bude na konci vlasce...

Menší sumeček.

Tohle už je slušný karas.

Sumeček má plné bříško pelet.

Takových jsme chytli opravdu mraky.

I podoustve zabraly na peletku.

Kunovický bolen přes 70 centimetrů.

Cejn na feeder.

Boleni byli při chuti.

           

Bolen ze Spytihněvy. Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.