Company Logo

ERNO fishing feeds

Soustředění pro talentovanou mládež 2016 ,, Pavlov “

Na seznamu akcí Feeder klubu se samozřejmě nachází i druhé soustředění, na které jsme se všichni velice těšili. Místo konání bylo v Pavlově, tudíž jsme nemohli rybařit nikde jinde než na Novomlýnských jezerech, na které jsme měli i výhled z našeho pensionu. Konkrétně jsme jezdili chytat na největší z jezer Novomlýnské jezero. Naši nejmenší se mohli těšit na veliké cejny a vyzkoušet si daleké hody.

V pátek jsme měli sraz, kde jsme se nalodili do vozů našich vedoucích. Tým vedoucích doplnil Jakub Šabata, který je reprezentantem České republiky ve feederu. Po příjezdu jsme se ubytovali, šli na večeři a poté nám zbyl čas na plánování strategie na zítřejší chytání. 

 

 

Sobotní ráno jsme se sešli u snídaně a poté jsme vyrazili ukázat rybám, že nejsme žádní amatéři, někteří dali přednost přívlači, která je oproti feederu akčnější a dařilo se jim, každý z nich chytl minimálně 20 okounů a Samovi se povedla krásná štika 65 cm. Zástupci feederu nejdřív nemohli nic pořádně pochytit, ale po hodině až dvou ryba najela a naše špičky nezůstaly chvilku v klidu. Erik a Pepa si pořádně nakrmili jedno místo, což se jim vyplatilo za celý den jsme chytli přes 100 kg ryb. Většinou nám brali cejni, kteří měli v průměru 2 kg a mnohdy i přes 60 cm, poté jsme vytáhli nějaké kapříky od malých po větší. Odpoledne jedna část vyjela i na místní rybník Zaječí, kde nachytali mnoho kapříků. Večer jsme se všichni sešli u večere, kde jsme probrali naše výkony a poté se konal turnaj v bowlingu, samozřejmě jsme si nemohli odpustit vzájemné hecování, typu „Tak do kterého korýtka to půjde? Pravého nebo levého?“. A plní zážitku jsme ulehli do našich postelí.

Neděle probíhala ve stejném duchu, ryby braly o něco méně, ale i tak jsme si pěkně zachytali. Kuba nám ukázal, jak se opírá do svých kaprových prutu a nestačili jsme se divit kam až lítají jeho náhozy. Také nám po celé soustředění odpovídal na naše dotazy o krmení návazcích a jak to chodí v reprezentaci. Jeho povídání bylo velice zajímavé a také poučné. Den se blížil ke konci a nám nezbývalo nic jiného než si sbalit věci a rozloučit se s Jižní Moravou.

Na úplný závěr bych chtěl poděkovat za celý Feeder Klub Třebíč, Českému rybářskému svazu za finanční podporu.   

 

                                                      Feederu zdar Erik

 

 

Michal s okounem.

Kačka v akci s cejnem.

Erikův "mrmlák".

Jeden z mnoha Pepových kapříků.

Honza si chytil taky velkého cejna.

Vojta s okounkem.

Kačenky okoun.

Mládež v akci s přívlačovým prutem.

Okounů se chytlo opravdu spoustu.

Bowling nemohl chybět.

To je kotel! Luboš byl nejlepší na házení korýtek, museli jsme ho povzbudit k lepším výkonům.

Erik se na to nemohl dívat, a tak Lubošovi ukázal, jak se házejí...

Milan s mušovskou "lopatou".

Láďa s cejnem.

Čabi v akci.

Laďovi cejni brali ve velkém...

Lubík dohlíží na Milana.Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.