Company Logo

ERNO fishing feeds

Jednoho víkendového dne jsme se s Erikem rozhodli, že vyrazíme na jeho chatu na Vranov. Už den předem jsem se neskutečně těšil, protože jsem byl informován o tom, že tam berou slušní okouni a štiky. V 8 ráno jsme vyjeli směr Vranov, po příjezdu jsme začali vybalovat věci a chystat své rybářské náčiní. Po navázání prutů a připravení gumových nástrah na dravce jsme dali loď na vodu a hurá na ně. Hned pár metrů od chaty se mi povedlo chytit prvního pruhovaného hltavce, odhadem 20cm. Postupně jsme prochytávali kamenitý břeh přehrady, pár minut na to co se povedlo vytáhnout druhého okouna a přišli i další.

Ještě zapsat a jedem chytat.

 

Tahali jsme okouny okolo 25-30cm, potom si Erik řekl, že vyzkouší štiky, tak si vzal prut, na kterém měl ocelové lanko a woblera a začal prochytávat břeh a najednou přišel razantní záběr!!! Okamžitě po záběru ryba zamířila pod loď, i přes brzdu navijáku si pár metrů vzala. Po chvilce boje se u loďky objevil okoun, ale ne taková velikost, jako ti předešlí, tento okoun měl krásných 40 cm. Odhadovali jsme, že by mohl mít něco kolem 1kg. Po tomto obrovi se i mě podařilo zaseknout většího okouna okolo 30cm. S tímto úlovkem sem byl velice spokojený, protože sem se na jiných revírech nedostal přes velikost 20cm. Po 3 hodinách lovu jsme zamířili zpět k chatě na oběd. Milan s Šárkou nám připravili výborný guláš.

Už chytáme.

 

Po obědě nám Milan ukázal svůj sumcový prut, na kterém jsme si zkusili jaké to je, když sumce zdolává. Nebylo to nic lehkého.  Erik i já jsme měli problém stát na místě, když Milan zatáhl za pletenou šňůru. Po názorné ukázce jsme vyjeli okamžitě na vodu, zkoušeli jsme prochytávat druhý břeh přehrady. Na druhé straně se nám povedlo chytit jen jednoho okouna, a tak jsme zamířili zpět. Tam okouni spolupracovali, opět jsme vytáhli slušné kousky kolem 25-30cm. Začalo se stmívat, tak jsme zamířili k chatě, aby jsme se nachystali k odjezdu. Po příjezdu k chatce jsme opekli špekáčky. Toho využil  Milan a vyrazil na vodu si také na chvilku zavláčet. Po půl hodině přijel bez úlovku, ale říká, že v jedné své oblíbené zátoce mu po wobleru 3 krát vyjela štika, odhadem kolem 55cm. Moc se mi na Vranově líbilo a doufám, že se tam ještě někdy podívám.

 

 

Přívlači zdar Michael

 

První okounek.

 

Po chvíli další pěkný okoun.

 

Erik s pěkným "pruhatcem".

 

Nádherná ryba.

 

Někteří nechali i památku.

 

Jeden z mnoha dalších okounů.

 

Pohled na údolí.

 

Selfie.

 

Nečekaně další okoun.

 

A na závěr "double".Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.