Company Logo

ERNO fishing feeds

Už skoro rok jsme se mohli starat o rybníček kousek za Červenou Lhotou, někteří příznivci rozjeli hospodaření ve velkém, a tak se v neděli 20. 10. 2013 mohl konat druhý výlov. Mnozí měli obavy, zda -li nebude výlov probíhat v podobném duchu jako na jaře. Rybník byl zarostlý, zanesený a ryby v něm viděla jenom predátorka místních potoků, vydra. Křoviska, větve a odpadky byly odstraněny. Přítok rybníka byl lopatu za lopatou lepší.

 

 Posílení před výlovem nechybělo, ohnivou vodu dostali starší 18-ti let.

Kapři, cejni a plotice postupně putovali do nového království uprostřed červenolhotských lesů. Přidali jsme i několik menších rybích dravců. Co by to bylo za rybník bez štik nebo okounů. Nevěděli jsme ovšem, jestlipak nám vodní šelma nesežere vše, co se ve vodě hýbe. Vrchní rybníkáři Martin a Milan byli ve velkém očekávání, že se výlov povede a budeme se zde moci dál o rybník starat.

 A už se začalo.

Při vypouštění byli všichni přítomní napnutí. Čím více voda odtékala, tím více bylo jasné, že ryb je zde opravdu hodně. Když Martin zavelel, že jdeme na to, vzali jsme kesery a vaničky a s obrovskou chutí jsme ryby postupně odlovovali. Přišlo se na nás podívat i několik místních, kteří byli určitě také příjemně překvapení. Až ryby skákaly v kádích, všichni jsme měli dobrý pocit, že se výlov opravdu povedl a že se zde za tento rok udělalo mnoho práce. Nakonec se vylovilo přes sto kaprů, stovky cejnů a plotic a také 12 štik, které opravdu od jara povyrostly. Myslím si, že se klub nebo alespoň někteří z něj ukázali, že starat se o rybník nám jde a hlavně nás to baví.

 

Hospodaření zdar!   Koupač

 

Pomalu se kádě naplňovaly.

 Ryby se už přenáší 

 Čekání na pokles vody.

 Nahánění ryb ke stavidlu.

Dosbírávání a zachraňování ryb z bahna.

 Kapříků bylo opravdu hodně.

 Štiky od jara vyrostly opravdu hodně.

Bílá ryba jde zpět do svého živlu.

Cejnů a plotic bylo také dost.

 Kapříci putují zpět.

 Posledních pár přepravek.

Opětovné zarybnění bylo rychlé.

 Poslední přepravka.

Odpolední přestávka.

 Čištění přítoku.

 Všichni se zapojili.

 Koupající Koupač v blátě.

 Pomalu, ale jistě se přítok čistil.Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.