Company Logo

 V pátek 17.10.2014 jsme vyjeli na předposlední letošní soustředění do penzionu v Pavlově. Dojeli jsme kolem čtvrté hodiny. Našeho soustředění se zúčastnil prvoligový závodník Ladislav Ševčík, a dokonce i náš velký kamarád, dvojnásobný mistr a letošní vícemistr I. ligy ve feederu, Martin Maťák. První den jsme se ubytovali, navečeřeli a připravovali na sobotní chytačku. Večer jsme si prohlíželi mnoho fotek z letošních soustředění, u kterých jsme se i hodně pobavili a zároveň naladili na další dny.

Příjezd do Pavlova.

 

Sobotní budíček byl již po půl osmé, což je pro některé z nás velmi brzo. Po snídani jsme vyrazili chytat pod Pavlov na “kameny“. Usadili jsme se k vodě a čekali na první záběry. Jenže skoro za čtyři hodiny ve čtrnácti lidech ani jedna ryba se nepodívala na břeh, měli jsme asi jen dva záběry. David zkoušel vláčku z belly boatu, ale ani on nechytil rybu. Tak co dál? Návrh byl, že pojedeme na slepé rameno u Dolních Věstonic, kde prý berou kapříci a karásci. Skoro všichni to odsouhlasili, až na mě, Koupače a Dejva. Ti, co jeli na rameno, to rychle sbalili a šli se naobědvat, já s Koupačem jsme dále chytali a hlídali jsme Davidovi belly boat, který se šel též naobědvat. Poté, co přijel, jsme si to vyměnili. Potom, co jsme byli všichni po obědě, jsme šli tedy chytat. Nám to nebralo, věřili jsme, že se to rozchytá, ale nic, až tedy na mého kapra okolo padesáti centimentrů, který potěšil, ale chyběli ti mušovští cejni. Náladu jsme si alespoň zlepšili focením akcí našich feederů při nahazování.  Kluci na rameně si slušně zachytali, nachytali spoustu kapříků a karásků, takže ti byli spokojeni. Už se brzy stmívá, a tak jsme kolem šesté hodiny balili a jeli na ubytovnu. Po výborné večeři nám Martin udělal přednášku o dalekém nahazování, vysvětlil nám, co je při tom důležité, třeba jaký prut na to a nebo, jak držet silon při nahazování apod. Přednáška nás nadchla, potom jsme se ho vyptávali na různé dotazy a šli pomalu spát.

Mušovské kameny.

 

V neděli byl budíček ve stejnou dobu jako v sobotu. Ke snídani jsme si dali míchaná vajíčka. Během snídaně jsme se domlouvali, kam pojedeme chytat. Ti, co byli v sobotu na rameni, chtěli jet zase tam, až na Erika, který chtěl jet s námi, tentokrát na “schody“ od Strachotína. Po snídani jsme vyjeli. My, co jsme jeli ke Strachotínu, jsme se ještě zastavili u slepého ramene, kde jsme si udělali společnou fotku. Po vyfotografování jsme už konečně jeli. Ale bohužel, ani tam to nebralo. Pouze Koupač chytil cejna a David na belly boatu měl na prutě candáta okolo šedesáti centimetrů, ale bohužel se mu ho nepodařilo vytáhnout. Mezi tím jsme dostávali informace od kluků, kteří byli na rameni. Ti si zase pěkně zachytali opět mnoho kaprů, karásků a dokonce Lubošek chytil menšího amura. Kolem druhé hodiny jsme to balili a jeli se naobědvat. Po obědě jsme už šli balit věci a chystali se k odjezdu. Kuchaři nám ještě udělali ke svačině skvělý hamburger s hranolky, a tak jsme odjížděli s plným žaludkem. Děkujeme Martinovi a Láďovi, že jeli s námi a předali nám mnoho svých zkušeností. Teď už nás čeká poslední soustředění od 24.10. - do 26.10.2014, také na Mušově, ale tentokrát v Pasohlávkách. 

Feederu zdar. Pepa

Zahájení soustředění.

Dejv si vyndal rezervu z auta.

První kapřík ze soustředění.

Stříbrňák ze slepého ramene.

I Luboš chytl pár stříbrňáků.

Mládež hrála bowling.

Přednáška o dalekých hodech.

Na slepém rameni se nachytalo spousty kaprů různých velikostí i barev.

Každý kousek volného místa byl využit.

Krásný řádkáč.

Karasů se chytlo nejvíce.

Lubíkův amur.

Michala "double".

 Martin zkoušel methoda.

Nejběžnější lovená velikost kapříků.

Další kapr ze slepého ramene.

Koupačův cejn z Mlýnů.

Společné foto.
created by Pavel Svoboda, © 2012.